Użytkownicy online: 1

Regulamin


Regulamin PlanetIT

1. Informacje ogólne

Platforma internetowa Planet IT  jest specjalistycznym sklepem internetowym oferującym produkty z branży informatycznej. Oferta skierowana jest przede wszystkim do klientów biznesowych i instytucjonalnych.

Sklep internetowy działający pod adresem www.planetIT.pl prowadzony jest przez firmę Comtek Systems, z siedzibą w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 246, będącą płatnikiem VAT i posiadającą nadany numer NIP 556-209-70-88.

Niniejszy Regulamin określa zakres i warunki świadczenia usług sklepu internetowego i wchodzi w życie z dniem jego umieszczenia w sieci pod adresem www.planetIT.pl aż do odwołania.

Comtek Systems zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu. Wszelkie zmiany wchodzą w życie z chwilą ich opublikowania w sklepie internetowym.

2. Ochrona danych osobowych

Comtek Systems zobowiązuje się do ochrony posiadanych danych osobowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Posiadane przez Comtek Systems dane osobowe Klienta są wykorzystywane wyłącznie w celu realizacji umowy lub, gdy Klient wyrazi na to zgodę, w celu informowania o nowych produktach, usługach oraz promocjach oferowanych przez sklep internetowy PlanetIT. Dane osobowe nie są udostępniane innym podmiotom dla celów marketingowych.

 

3. Informacje o produktach i cenach

Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają braków lub błędów. Ewentualne błędne opisy produktów nie mogą być jednak podstawą do roszczeń. Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą ewentualnie różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu, nie zmienia to jednak nigdy jego właściwości. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt przed podjęciem decyzji o zakupie.

Wszystkie ceny prezentowane w sklepie internetowym PlanetIT wyrażone są w polskich złotych i są cenami netto, należy do nich doliczyć podatek VAT. W celach informacyjnych podajemy również ceny brutto, zawierające podatek VAT.

Ceny nie zawierają kosztów dostawy, które są wydzielone jako odrębna pozycja na fakturze VAT lub paragonie.

Comtek Systems zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów, dostępnych w sklepie internetowym Planet IT, oraz do przeprowadzania i odwoływania wszelkiego rodzaju akcji promocyjnych i wyprzedaży.

Comtek Systems zastrzega sobie prawo do wycofania poszczególnych towarów ze sprzedaży.                                                              

4. Zamówienia i dostawa towaru

Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu w całości.

Osoba składająca zamówienie, zwana dalej Klientem, musi być pełnoletnią osobą fizyczną posiadająca zdolność do czynności prawnych lub przedsiębiorcą.

Zamówienia w sklepie internetowym można składać pod adresem www.plantit.pl przez 24 godziny na dobę, przez cały rok.

Zamówienia można składać drogą internetową wypełniając formularz zamówienia lub ewentualnie drogą mailową na adres sklep@planetit.pl wpisując w temat zamówienie i podając w treści dane kontaktowe oraz nazwę zamawianego towaru.

Warunkiem koniecznym do przyjęcia i realizacji zamówienia przez Comtek Systems jest prawidłowe wypełnienie formularza zamówienia. Każdy dokonany przez Klienta zakup jest automatycznie potwierdzany mailowo. Oznacza to, że po złożeniu formularza zamówienia, Klient otrzymuje na adres mailowy potwierdzenie zamówienia zawierające wszystkie informacje dotyczące towarów, warunków płatności i dostawy.

W przypadku gdy dany towar jest dostępny w momencie składania zamówienia, trafia on do Klienta w ciągu 2-3 dni roboczych.

W przypadku gdy dany towar nie jest dostępny w momencie składania zamówienia, czas realizacji jest dłuższy i zależy od konkretnego produktu.

Zawsze przed złożeniem zamówienia można zapytać o jego dostępność i przewidywany czas dostawy.

W szczególnych przypadkach zamówienia rozpatrywane są indywidualnie, zawsze po konsultacji z Klientem.

Comtek Systems  zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia. W przypadku takiej decyzji klient zostanie poinformowany o odmowie w ciągu 1 dnia roboczego od daty złożenia zamówienia.

Każdorazowo wystawiana jest faktura VAT lub paragon. Dokument jest dostarczany razem z przesyłką lub w późniejszym terminie pocztą.

Zakupiony przez Klienta towar jest dostarczany przez firmę kurierską pod adres wskazany przez Klienta w formularzu zamówienia. Przesyłka jest profesjonalnie zapakowana, zabezpieczona i ubezpieczona od zaginięcia, kradzieży oraz przypadków losowych.

Koszt dostawy towaru jest określony w formularzu zamówienia i wynosi 19,00 zł netto przy zamówieniach, których wartość nie przekracza 1000 zł netto. Powyżej tej kwoty dostawa jest gratis.

Przy formie zamówienia za pobraniem nie ma zwolnienia z kosztów transportu powyżej 1000 zł netto wartości zamówienia i doliczana jest opłata manipulacyjna w wysokości 2% wartości zamówienia.

Koszt dostawy towaru jest wydzielony jako odrębna pozycja na fakturze VAT lub paragonie i pokrywa go Klient.

W przypadku nieobecności podczas wizyty kuriera Klient jest zobowiązany samodzielnie skontaktować się z firmą kurierską, gdzie będzie mógł ustalić ponowną godzinę dostarczenia przesyłki. Numer przesyłki i dane kontaktowe firmy kurierskiej można uzyskać od handlowca wysyłając zapytanie na adres sklep@planetit.pl.

W przypadku stwierdzenia uszkodzenia przesyłki prosimy jej otwarcie w momencie odbioru w obecności kuriera. W razie uszkodzenia towaru wewnątrz opakowania prosimy o spisanie protokołu uszkodzenia przesyłki również w obecności kuriera. Prosimy o jak najszybsze poinformowanie Comtek Systems o tym fakcie.

Comtek Systems nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w dostawie towaru wynikające z przyczyn niezależnych.

5. Formy płatności

Płatności za towary zakupione w sklepie internetowym planetit.pl można uregulować na kilka sposobów:

    * Przedpłata - przelew  na konto bankowe Comtek Systems przed wysłaniem towaru na podstawie faktury Proforma.

    * Za pobraniem - płatność gotówką dokonywania przy odbiorze paczki od kuriera.  Ta opcja płatności możliwa jedynie  w przypadku przesyłek o wartości do 5000 zł netto.

    * Przelew terminowy – przelew z odroczonym terminem płatności  na konto bankowe Comtek Systems na podstawie faktury VAT.  Przelew terminowy  jest dostępny dla stałych klientów i może wynosić 7,14,21 dni

6. Zwrot towaru

Na podstawie obowiązujących przepisów prawa polskiego istnieje możliwość dokonania zwrotu zakupionego towaru w terminie 10 dni od daty otrzymania przesyłki bez podania przyczyn. Koszt przesyłki zwrotnej towaru ponosi Klient.

Zwrot towaru jest dopuszczalny jedynie pod warunkiem, że towar nie był używany, kopiowany, ani nie został w żaden sposób zniszczony, jak również nie zostały zniszczone żadne opakowania i dokumenty towaru.

Towar wraz z oryginałem faktury lub paragonu po wcześniejszym uzgodnieniu tego z handlowcem należy odesłać na adres firmy Comtek Systems. Po kontakcie z handlowcem przesyłane są dodatkowe informacje na temat sposobu i warunków przeprowadzenia procedury zwrotu towaru.

7. Reklamacje i gwarancje

Na każdy produkt udzielana jest gwarancja na czas określony, zgodna ze specyfikacją poszczególnych producentów. Karta gwarancyjna znajduje się wewnątrz opakowania lub jest dosyłana w późniejszym terminie pocztą. Aby zatwierdzić warunki gwarancji konieczne jest podpisanie karty gwarancyjnej przez Klienta.

Na stronie sklepu internetowego planetit.pl dostępny jest formularz reklamacji, który należy wypełnić w celu złożenia reklamacji.

Wysłanie towaru do reklamacji musi być wcześniej uzgodnione z pracownikiem sklepu. Do odsyłanego towaru należy koniecznie dołączyć kopię faktury.

Koszty związane z odesłaniem reklamowanego towaru ponosi Klient, a Comtek Systems zwraca je po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji.